A botox hatása a gondolkodásra

botox mellékhatása


Több megközlítésből is olvashatunk a botox hatásáról. A gondolkodásra gyakorolt befolyásáról is különböző információk láttak napvilágot.

Régebben a következő írás jelent meg az Origo hírportálon: Kisimítja a ráncokat, a gondolkodás képességét viszont korlátozza a botox – állapították meg amerikai tudósok. Különösen a beszédértés képességét károsítja a botoxos kezelés – olvasható a wisconsini egyetemen dolgozó David Havas és munkatársai közelmúltban megjelent tanulmányában. A kutatók szerint a harag, a düh és a szomorúság jobb megértése érdekében ráncoljuk a homlokunkat. Aki azonban homlokát nem tudja a megfelelő módon mozgatni, az nem érti meg könnyen a homlokráncolással járó érzelmeket.

A kutatócsoport húsz nőt vetett alá beszédteszteknek botoxkezelés előtt és után. A vizsgálatok kimutatták, hogy a terápia után egy másodperccel tovább tartott, amíg a résztvevők megértették a következő mondatot: “Ön elbúcsúzik egy jó barátjától, akit soha többé nem fog látni”.

“Bár egy másodpercnyi késedelem nem tűnik különösebben soknak, ez elegendő ahhoz, hogy egy beszélgetés során bizonyos érzelmi ingadozások ne jussanak el a befogadóhoz” – mondja Havas. A kutatók feltételezése szerint az agynak az arcizmok visszacsatolására van szüksége, hogy irányítani tudja az érzelmeket.

Különösen a beszédértés képességét károsítja a botoxos kezelés – olvasható a wisconsini egyetemen dolgozó David Havas és munkatársai közelmúltban megjelent tanulmányában.

Máshol viszont épp a jótékony hatásairól olvashatunk. A botox segíti az agyműködést, főként agyvérzésen átesetteknél lehet hatásos, olvashatjuk az egyik egészségügyi portálon.

A súlyos izommerevséggel és görcsökkel küzdő, agyvérzésen átesett betegek számára megoldást jelenthet a botox, ami a karizomba fecskendezve megváltoztatja az agy elektromos aktivitását, és így segíti a hosszú távú felépülést.

A NeuRA (Ausztrál Idegi Tudományok Kutatóintézet) tudósai megvizsgálták az agyvérzésen átesett betegek agyi és végtagi ideg-aktivitását a botulinum toxin beadása előtt és után is. A botox nemcsak javította a karizmok állapotát, de megváltoztatta a mozgásért, memóriáért, tanulásért és gondolkodásért felelős agykéreg elektromos aktivitását is.


“A botulinum toxint számos izom- és idegrendszeri rendellenesség kezelésére alkalmazzák és a mostani adatok alapján úgy tűnik, a szer jótékony hatását annak köszönheti, hogy elektromos és funkcionális változásokat hoz létre az agyban” – nyilatkozta Dr. William Huynh, a NeuRA kutató neurológusa. Az eredeti cikk itt olvasható.

Látható, hogy mint minden viszonylag új eljárásról, erről sincs egységes vélemény a szakemberek között. Valószínűleg még évtizedeknek kell eltelnie, hogy a botox valódi hatásairól elegendő információnk legyen.

Szépségszakma portál
Kerti Eri

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hasonló cikkek

kozmetikus fodrász kamara
Beauty

Kereskedelmi és Iparkamarák jegyzéke

Itt található a szépségszakmák (kozmetikus, fodrász, kéz-és lábápoló) érdekképviseleti szervezetének a kamaráknak az lérhetőségeik, megyék szerint

fodraszkellek kozmetikus kellek-
Beauty

Szakáruház fodrászkellékes – vidék

A vidéki fodrászkellékesek, kozmetikus- és műköröm szakáruházak elérhetősége megyénként összegyűjtve. Fodrászkellék komárom megye, fodrászkellék Pest megye, fodrászkellék Vas megye.